Tapered roller bearing 30206-27-TN9-QU4VE090-TIMKEN
Part number : 30206-27-TN9-QU4VE090-TIMKEN
TIMKEN
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 30206-27-TN9-QU4VE090-TIMKEN TIMKEN, has an inner diameter of 27 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 17 mm.
  31 parts in stock (17 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-32-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-32-30
Replacement insert - UC308X1 GEN
REPLACEMENT INSERT UC308X1
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    27  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    254  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description