Tapered roller bearing 1985-1922-ASFERSA
Part number : 1985-1922-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 1985-1922-ASFERSA ASFERSA, has an inner diameter of 28.58 mm, an outer diameter of 57.15 mm and a thickness of 19.85 mm.
  8 to 10 days (7 minutes ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - UCP204 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP204
Tapered roller bearing - LM12749-LM12710 GEN
TAPERED ROLLER BEARING LM12749-LM12710
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28.58  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    57.15  MM
  • THICKNESS
  • WEIGHT
    224  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description