Self aligning roller bearing 801806-FAG
Part number : F-801806-PRL-FAG
FAG
Description
The Self Aligning Roller Bearing, known as 801806-FAG FAG, has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 74 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    74  MM
  • WEIGHT
    7600  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description