Self aligning roller bearing 22216-EA-W33-C3-SNR
Part number : 22216-EA-W33-C3-SNR
SNR
Description
The Self Aligning Roller Bearing, known as 22216-EA-W33-C3-SNR SNR, has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 33 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-80X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-80X100X10-NBR
Self aligning roller bearing - 22208-EA-W33-C3-SNR SNR
SELF ALIGNING ROLLER BEARING 22208-EA-W33-C3-SNR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    33  MM
  • WEIGHT
    2130  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description