Roller bearing PWTR50-2RS-INA
Part number : PWTR50-2RS-INA
INA
Description
The Roller Bearing, known as PWTR50-2RS-INA INA, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 32 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Roller bearing - NUP2208-ECP-SKF SKF
ROLLER BEARING NUP2208-ECP-SKF
Housed bearing - 2 bolts - SBPFL206 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS SBPFL206
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • WEIGHT
    944  G
  • PACKAGING
    1
Description