Roller bearing O25-5DNC3-NSK
Part number : O25-5DNC3-NSK
NSK
Description
The Roller Bearing, known as O25-5DNC3-NSK NSK, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 18 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-34.92X53.97X7.94-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-34.92X53.97X7.94-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    172  G
  • PACKAGING
    1
Description