Roller bearing NU22-32-BN
Part number : NU22-32-BN
GEN
Description
The Roller Bearing, known as NU22-32-BN Generic, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 21 mm.
  8 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X40X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X40X10-NBR
Deep groove ball bearing - 63-28-C3-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING 63-28-C3-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • WEIGHT
    288  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description