Roller bearing N304-E-G15-SNR
Part number : N304-E-G15-SNR
SNR
Description
The Roller Bearing, known as N304-E-G15-SNR SNR, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 15 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    152  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description