Roller bearing 8E-NK1-25X52.2X15-4PX1-NTN
Part number : 8E-NK1-25X52.2X15-4PX1-NTN
NTN
Description
The Roller Bearing, known as 8E-NK1-25X52.2X15-4PX1-NTN NTN, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52.2 mm and a thickness of 15 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB08 GEN
LOCK WASHER MB08
Gearbox bearing - SX05A87NCS30PX1-NTN NTN
GEARBOX BEARING SX05A87NCS30PX1-NTN
Rotary shaft seal - OAS-20X30X5-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X30X5-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52.2  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description