Roller bearing 32310-55-JR-9-JTEKT
Part number : 32310-55-JR-9-JTEKT
JTEKT
Description
The Roller Bearing, known as 32310-55-JR-9-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 42.25 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    42.25  MM
  • WEIGHT
    1691  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description