Roller bearing 30212C-SNR
Part number : 30212C-SNR
SNR
Description
The Roller Bearing, known as 30212C-SNR SNR, has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 23.75 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-70X90X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-70X90X12-NBR
Lock washer - MB12-SKF SKF
LOCK WASHER MB12-SKF
Roller bearing - 30212A GEN
ROLLER BEARING 30212A
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    23.75  MM
  • WEIGHT
    895  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description