Roller bearing 2-LLRJ33-RHP
Part number : 2-LLRJ33-RHP
RHP
Description
The Roller Bearing, known as 2-LLRJ33-RHP RHP, has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount MM - MM3030-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM3030-8
E-clip - E-CLIP-4 GEN
E-CLIP E-CLIP-4
4 4
Gearbox bearing - 3-MJ28-NSK NSK
GEARBOX BEARING 3-MJ28-NSK
28 28
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    33  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    199  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description