Bearing roller cage CR70X90X55
Part number : CR70X90X55
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR70X90X55, has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 55 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing roller cage - CR50X70X70 GEN
BEARING ROLLER CAGE CR50X70X70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    55  MM
  • WEIGHT
    666  G
  • PACKAGING
    1
Description