Bearing roller cage CR60X90X55
Part number : CR60X90X55
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR60X90X55, has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 55 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    55  MM
  • WEIGHT
    819  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description