Bearing roller cage CR60X80X70
Part number : CR60X80X70
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR60X80X70, has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 70 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-85 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-85
3 3
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    70  MM
  • WEIGHT
    710  G
  • PACKAGING
    1
Description