Bearing roller cage CR50X65X60
Part number : CR50X65X60
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR50X65X60, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 60 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    150  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description