Bearing roller cage CR45X65X150
Part number : CR45X65X150
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR45X65X150, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 150 mm.
  17 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Axial needle roller - AXK4565 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK4565
Grease - GRAISSE-ROULEMENTS-LGMT2-420ML-SKF SKF
GREASE GRAISSE-ROULEMENTS-LGMT2-420ML-SKF
Thrust washer - AS4565 GEN
THRUST WASHER AS4565
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    150  MM
  • WEIGHT
    1170  G
  • PACKAGING
    1
Description