Bearing roller cage CR42X58X70
Part number : CR42X58X70
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR42X58X70, has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 70 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    70  MM
  • WEIGHT
    670  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description