Bearing roller cage CR40X51X60
Part number : CR40X51X60
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR40X51X60, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 51 mm and a thickness of 60 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-2RS1-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-2RS1-C3-SKF
Rotary shaft seal - ASP-75X100X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL ASP-75X100X13-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    51  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    189  G
Description