Bearing roller cage CR40X51X150
Part number : CR40X51X150
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR40X51X150, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 51 mm and a thickness of 150 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    51  MM
  • THICKNESS
    150  MM
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description