Bearing roller cage CR35X50X140
Part number : CR35X50X140
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR35X50X140, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 140 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS5070 GEN
THRUST WASHER AS5070
Deep groove ball bearing - 532066-DB-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 532066-DB-FAG
V-Belt Wrapped - Z15 GEN
V-BELT WRAPPED Z15
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    140  MM
  • WEIGHT
    654  G
Description