Bearing roller cage CR35X50X110
Part number : CR35X50X110
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR35X50X110, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 110 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    110  MM
  • WEIGHT
    200  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description