Bearing roller cage CR32X48X100
Part number : CR32X48X100
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR32X48X100, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 100 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing roller cage - CR32X48X60 GEN
BEARING ROLLER CAGE CR32X48X60
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    48  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • WEIGHT
    478  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description