Bearing roller cage CR30X45X60
Part number : CR30X45X60
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR30X45X60, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 60 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP1825-P10 GEN
PAP BUSH PAP1825-P10
Grease - LMCG1-0.4-SKF SKF
GREASE LMCG1-0.4-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    213  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description