Bearing roller cage CR25X40X20
Part number : CR25X40X20
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR25X40X20, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - ASP-24X40X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL ASP-24X40X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    73  G
  • PACKAGING
    1
Description