Bearing roller cage CR23X33X60
Part number : CR23X33X60
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR23X33X60, has an inner diameter of 23 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 60 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    23  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    713  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description