Bearing roller cage CR20X32X40
Part number : CR20X32X40
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR20X32X40, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 40 mm.
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Bearing inner race - IR25-30-38.5-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR25-30-38.5-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    92  G
  • PACKAGING
    1
Description