Bearing roller cage CR20X31X60
Part number : CR20X31X60
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR20X31X60, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 31 mm and a thickness of 60 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6307-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6307-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    130  G
  • PACKAGING
    1
Description