Bearing roller cage CR12X24X40
Part number : CR12X24X40
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR12X24X40, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 40 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    67  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description