Bearing roller cage CR12X24X30
Part number : CR12X24X30
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR12X24X30, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 30 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    70  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description