Rod end TSM TSML014-C
Part number : TSML014-C
GEN
Description
The Rod End Tsm known as TSML014-C Generic has a screw thread of , an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 19 mm.
  18 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-30 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-30
Rod end TSM - TSM14-C GEN
ROD END TSM TSM14-C
Deep groove ball bearing - 3207-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 3207-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    142  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description