Rod end TSM TSM016-SKF
Part number : TSM016-SKF
SKF
Description
The Rod End Tsm known as TSM016-SKF SKF has a screw thread of , an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 21 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Adapter sleeve - H2307 GEN
ADAPTER SLEEVE H2307
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-16-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-16-20
Rod end TSM - TSM012-SKF SKF
ROD END TSM TSM012-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    221  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description