Rod end TSM POS10LC-PTFE-DUNLOP
Part number : POS10LC-PTFE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Tsm known as POS10LC-PTFE-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 14 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    69  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • STANDARD
    No standard
Description