Rod end TSM MSL-M12-C-DUNLOP
Part number : MSL-M12-C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Tsm known as MSL-M12-C-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 16 mm.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP1015-P10 GEN
PAP BUSH PAP1015-P10
Rod end TSM - MS-M12-C-DUNLOP DUNLOP
ROD END TSM MS-M12-C-DUNLOP
Tapered roller bearing - 30205-ZEN ZEN
TAPERED ROLLER BEARING 30205-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    100  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • STATIC LOAD
    0.024  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description