Rod end TSM MS-M20-C-DUNLOP
Part number : MS-M20-C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Tsm known as MS-M20-C-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 25 mm.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-32 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-32
Rod end TSM - MS-M16-C-DUNLOP DUNLOP
ROD END TSM MS-M16-C-DUNLOP
Penetrant  - 5L-WD40 WD40
PENETRANT 5L-WD40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    374  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • STATIC LOAD
    0.045  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description