Rod end TSM MBL-M16-DUNLOP
Part number : MBL-M16-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Tsm known as MBL-M16-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 21 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    165  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    NA
  • STATIC LOAD
    0.237  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description