Rod end TSF TSFL014-C
Part number : TSFL014-C
GEN
Description
The Rod End Tsf known as TSFL014-C Generic has a screw thread of , an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 19 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF014-C GEN
ROD END TSF TSF014-C
Housed bearing - 2 bolts - UCFL204 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCFL204
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    163  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description