Rod end TSF TSFL010-C
Part number : TSFL010-C
GEN
Description
The Rod End Tsf known as TSFL010-C Generic has a screw thread of , an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 14 mm.
  16 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
Lock washer - MB6 GEN
LOCK WASHER MB6
Rod end TSF - TSF010-C GEN
ROD END TSF TSF010-C
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    76  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description