Rod end TSF TSF014-C-INOX
Part number : TSF014-C-INOX
GEN
Description
The Rod End Tsf known as TSF014-C-INOX Generic has a screw thread of , an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 19 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-44 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-44
Housed bearing - 2 bolts - UCP201-INOX GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP201-INOX
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    163  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description