Rod end TSF PHS18-EC-IKO
Part number : PHS18-EC-IKO
IKO
Description
The Rod End Tsf known as PHS18-EC-IKO IKO has a screw thread of , an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 16.5 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    295  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description