Rod end TSF KI-10-D-ASKUBAL
Part number : KI-10-D-ASKUBAL
ASKUBAL
Description
The Rod End Tsf known as KI-10-D-ASKUBAL ASKUBAL has a screw thread of , an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 29 mm and a thickness of 14 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSM - SAKAC10M-SKF SKF
ROD END TSM SAKAC10M-SKF
Deep groove ball bearing - GB12320R05-SNR SNR
DEEP GROOVE BALL BEARING GB12320R05-SNR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    29  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    80  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description