Rod end TSF GIKR16-PB-INA
Part number : GIKR16-PB-INA
INA
Description
The Rod End Tsf known as GIKR16-PB-INA INA has a screw thread of , an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 21 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    223  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    45.3  KN
  • STATIC LOAD
    21.4  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description