Rod end TSF FP-M20C-DUNLOP
Part number : FP-M20C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Tsf known as FP-M20C-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 25 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-55 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-55
2 2
Deep groove ball bearing - DAC30550032 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING DAC30550032
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    450  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description