Rod end TPN GK10-DO-DUNLOP
Part number : GK10-DO-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Tpn known as GK10-DO-DUNLOP DUNLOP has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 29 mm and a thickness of 9 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    29  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    TPN
  • WEIGHT
    41  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description