Rod end TPN GF60-DO-DURBAL
Part number : GF60-DO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Tpn known as GF60-DO-DURBAL DURBAL has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 50 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • TYPE
    TPN
  • WEIGHT
    7100  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description