Rod end TPN DGK25-DO-DURBAL
Part number : DGK25-DO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Tpn known as DGK25-DO-DURBAL DURBAL has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 64 mm and a thickness of 20 mm.
  13 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6007-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6007-2RS1-SKF
Rod end TAC - TAC225 GEN
ROD END TAC TAC225
Oil filled plain bronze bush - BNZ22-25-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ22-25-40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    64  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    TPN
  • WEIGHT
    430  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description