Rod end TAPR GIHN-K-80LO-DURBAL
Part number : GIHN-K-80LO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Tapr known as GIHN-K-80LO-DURBAL DURBAL has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 168 mm and a thickness of 66 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    168  MM
  • THICKNESS
    66  MM
  • TYPE
    TAPR
  • WEIGHT
    14500  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description