Rod end TAPR GIHN-K-63LO-DURBAL
Part number : GIHN-K-63LO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Tapr known as GIHN-K-63LO-DURBAL DURBAL has an inner diameter of 63 mm, an outer diameter of 136 mm and a thickness of 53 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    63  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    136  MM
  • THICKNESS
    53  MM
  • TYPE
    TAPR
  • WEIGHT
    7600  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description