Rod end TAC SC35ES-SKF
Part number : SC35ES-SKF
SKF
Description
The Rod End Tac known as SC35ES-SKF SKF has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 84 mm and a thickness of 22 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    84  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • TYPE
    TAC
  • WEIGHT
    1000  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    80  KN
  • STATIC LOAD
    112  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description