Rod end SI SIL16-T-K-DURBAL
Part number : SIL16-T-K-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as SIL16-T-K-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 21 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    220  G
  • LUBRICATION
    without
Description